OKULLARDA HİZMETLİLERİN EKMEĞİNE KADAR ELLERİNİ UZATTILAR...

single-image


AKP kaybettiği belediyelerden ilişiği kesilen bankamatik memurları için yeri göğü inletirken, bürokratlarını atadığı devlet kurumlarında AKP'ye oy vermeyen insanları işlerinden, ekmeğinden ediyor ve kimsenin gözünün yaşına bakmıyor...

Devletin kurumunda partizanlık yapamazsınız ama artık ne yazık ki ülkemizi yöneten zihniyet bu...

AP'li değilsen öl kardeşim, yaşama demek anlamına gelen strateji, yaşamak istiyorsan devletin nimetlerinden yararlanmak istiyorsan AKP'li olmak zorundasın eğer yine olmaz isen teröristsin demeye gelen bu davranış tarzı devlet kurumlarının da saygınlığını zedeler olmuştur ve ne yazık ki okullarda çalışan insanlara kadar uzanmıştr...

Körfez Belediyesi Başkan aday adaylarından ve öğretmen emeklisi Serap Baykurt bu haksızlığı gözler önüne seren bir yazı gönderdi ve Kamu kurumlarını yönetenlerin AKP yöneticisi gibi davranmayı bırakmalarını istedi...

Gariban insanların ekmeğini elinden almak hiç bir dine ve vicdana sığmaz ama bunların ki nasıl bir din anlamak mümkün değil...

Serap Hocamızın isyanı ise şöyle.... 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başladığı bugünlerde okullarda İş Kur tarafından çalıştırılan işçilerle ilgili sıkıntılar artık feryada dönüşmüş durumda..

Yıllardır okullarda İş Kur Kocaeli Müdürlüğü tarafından görevlendirilen kişiler Okul Müdürü ve Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün taleplerine ve defalarca isim listesinde kendi isimlerinin yer almasına rağmen Kocaeli İş Kur Müdürü tarafından İş Kur'a iş için hiç müracaatta bulunmamış kişilerin okullarda mevcut çalışanların işlerine son verilerek başvuruda bulunmayan o kişilerin okullarda görevlendirilmesine tepki veriyorlar..Peki İş Kur Kocaeli Müdürlüğü neden böyle bir Haksızlığa ve Adaletsizliğe ımza attı??

Iddialara göre geçmiş Genel ve Yerel secimde Akp'ye oy vermeyen bu çalışanların ekmeklerine mani olunarak cezalandirilma yöntemine gidildi..

Yine iddialara göre Yukarı Herekede  Akp mahalle temsilcileri O.K ve M.K tarafından aynı aileden 3 kişi İş Kur'a müracaat etmedikleri halde işten çıkarılan kişilerin yerine bu okullarda görev almaları sağlandı..Bu haksızca uygulamada Akp Yukari Hereke Mahalle sorumlularinin aktif rol aldığı aynı mahallede yaşayan insanların birbirine düşman edildiği ayristirildigi da iddialar arasında.. 

Herkesin bildiği gibi Yukarı Hereke yaşam standartları düşük,ekonomik olarak ta maddi zorluklar yasayan vatandaşların hayatlarını sürdürebilmek için mücadele ettikleri kırsal bir mahallemizdir.

Ailelerin çok çocuklu ve genelde inşaat işçisi olan erkeklerin iş buldukça geçimlerini sağlamaya çalıştıkları bu mahallede okullarda hizmetli olarak geçimlerine katkı sunan kadınlara yapılan haksızca uygulama Allah'a Reva bir iş midir???

Kocaeli İş Kur Müdürünün derhal bu haksızca ve yanlış  uygulamadan vazgeçmesini,görevini AKP parti yöneticisi gibi degil;dürüst kamu görevlisi olarak yerine getirmesini bekliyoruz.

Saygilarimla..

Serap BAYKURT

ilginizi Çekebilir